Filozofia księżycowa w życiu i ogrodzie część I

Uważam, że we Wszechświecie panuje jakaś siła wszechogarniająca, determinująca życie natury, jedni nazywają to Bogiem inni prawami Natury. Bardzo często używam w swoich postach określenia filozofia księżycowa i kalendarz księżycowy, nie są to pojęcia tożsame, ale zachodzą na siebie. Filozofia księżycowa jest to mój sposób na życie i wszystkie moje działania w życiu i ogrodzie.

Najważniejszą cechą filozofii platońskiej jest idealizm. Idealistyczny dualizm zaznacza się również w dziedzinie poznania. Uważał on bowiem, że dzieli się ono na poznanie zmysłowe i rozumowe. To drugie zapewnia dotarcie do idei. Człowiek najpierw używa zmysłów, apotem rozumu, a na końcu intuicji, która doprowadza go do wiedzy. Świetnie przyrównałem się do Platona, ale chodziło mi o podkreślenie poznania, na etapie którego jestem praktykując swoją filozofię księżycową.  
"Świadomość wpływu księżyca wpływu księżyca może zaoszczędzić sporo czasu i energii. Półksiężyc zwany również księżycem w nowiu jest czasem introwersji, rozpoczynania nowych projektów i planów oraz dokonywania zmian w życiu osobistym. To doskonały okres na samokontrolę w każdym aspekcie życia intymnego, kariery, zerwania ze szkodliwymi nawykami, po intencje duchowe. Najobfitsza w moc pełnia to czas ekstrawersji, wykonywania zadań wymagających ogromnych zasobów energii i pracy z innymi ludźmi."  jest to cytat z książki "Magia księżycowa" D.J.Conway, osobiście  radzę ostrożność przy zakupie tej pozycji, bo jest to książka o magii i czarach.
Księżyc w swoim obiegu orbitalnym wokół ziemi porusz się po elipsie i tak kiedy księżyc znajduje  się najbliżej ziemi wydaje się większy(perygeum) i oddziaływanie jest silniejsze, od tego w apogeum najdalszego oddalenia księżyca, kiedy to siły są znacznie mniejsze.
Oddziaływanie sił dwóch ciał wymyślił Isaac Newton ten od jabłka, które spadło mu na głowę i odkrył, że dwa ciała oddziałowujące na siebie z siła równą iloczynowi ich mas i zmniejszają się z kwadratem ich odległości. Więc ja nic tutaj nie wynalazłem nowego. I nic tutaj nie muszę udowadniać.
Ten kawałek papieru jest kluczem do żywego ogrodu i całej filozofii księżycowej. Księżyc krąży wokół ziemi w 28 i pół dniowym cyklu, dodatkowo znajduje się po kolei  we wszystkich znakach zodiaku. Poszczególne znaki zodiaku  oddziałowują  na człowieka i sprzyjają  rozwojowi roślin, i tak Bliźnięta, Waga, Wodnik rośliną kwiatowym, Baran, Lew i Strzelec sprzyjają rośliną owocowym, Byk, Panna i Koziorożec rośliną korzennym oraz Skorpion i Ryby rośliną liściastym. Ja swoją przygodę z kalendarzem księżycowym rozpocząłem dość dawno, Który dał początek żywemu ogrodowi. Był on dla mnie całkiem nie zrozumiały, było za dużo informacji naukowych o  trygonach, oddziaływaniu planet.
W momencie kiedy zrozumiałe rolę wody i zjawisko fotosyntezy mógłbym powiedzieć Eureka. Człowiek jest zbudowany  w 60% z wody, rośliny podobnie. bez wody człowiek i rośliny nie potrafiłby żyć. U człowieka znajdują się w każdej komórce, każdej części ciała w mózgu, oku itp. Na każdą cząsteczkę masy wody działają większe lub mniejsze siły zgodnie z prawem Newtona. Fotosynteza jest to w uproszczeniu zamiana energii słonecznej, dwutlenku węgla i wody na związki organiczne, produktem ubocznym jest tlen. rośliny wytwarzają masę organiczną którą my się żywimy. Jeżeli te wszystkie zjawiska człowiek zrozumie całą filozofię księżycową, albo przynajmniej oddziaływanie księżyca na roślinę. To łatwo udowodnić, że w pełni księżyca woda wraz z rozpuszczonymi minerałami  znajduje się głownie  w części nadziemnej roślini korzenie potrzebują wtedy wody do dalszego wzrostu i odwrotnie kiedy siły działające są słabe to ona znajduje się w korzeniu to po co podlewać, można utopić roślinę.
Dotychczas wszystko było proste, występowała jedna zmienna księżyc, czas na drugą słońce. Jest ono następną planetą oddziałowującą na naturę, dostarcza człowiekowi i rośliną energii niezbędnej do życia i oddziałowuje na ziemię siła zgodnie z zasadą Newtona. Wszystkie znaki Zodiaku przez które przechodzi słońce w swoim rocznym biegu od przesilenia zimowego ( 21 grudnia) do przesilenia letniego (21 czerwca) (od Strzelca do Bliźniąt) mają wstępującą siłę, siłę zimy i wiosny, która sygnalizuje stopniowe przybieranie, ekspansje, wzrost i kwitnienie. "Zstępującą" siłę przypisuje się natomiast znakom drugiej połowy roku (od Bliźniąt do Strzelca) siły lata i jesieni, oznaczją dojrzewanie, żniwa, opady i wypoczynek. Należy pamiętać, że w tym czasie księżyc ma obie cech wstępującą i zstępująca podczas swojego 28 dniowego obiegu ziemi. Te wszystkie siły przyczyniają się do indywidualnego "koloru" danego znaku i oddziałowują na ogród i przyrodę.
Zakończę tą część o filozofii księżycowe. obiecuję, że w drugiej części prawie nic nie będzie o księżycu, a skoncentruję się na drzewa, roślinach ogólnie przyrodzie.